Ekipa Prve pomoći naše škole, koju čine vođa ekipe i 4+1 tehničara, ove školske godine ostvarila je izuzetne rezultate na takmičenjima. Ekipu su sačinjavali učenici: Sarah Bosno (vođa ekipe), Ibrahim Katanić, Alija Kremo, Harun Kremo, Jan Moljević i Ajdin Vejo.
Na općinskom takmičenju, održanom 14. marta u Osnovnoj školi „Sokolje”, naša ekipa je osvojila 533 boda na tri poligona: Nesreća na građevini, Tuča u zbornici i Sukob između učenika, čime je izborila plasman na kantonalno takmičenje.

Kantonalno takmičenje održano je 9. maja u Srednjoškolskom centru „Vogošća”, gdje se u kategoriji omladine takmičilo šest ekipa. Simulirane su najčešće situacije u našem kantonu kroz pet radnih poligona: Nesreća na času Prirode uz upotrebu različitih alata, Strujni udar u radionici, Saobraćajna nesreća, Korištenje narkotika i alkohola u školi te Tuča navijača uz upotrebu hladnog oružja i pirotehnike. Naši učenici su pokazali zavidno znanje i vještine te osvojili 3. mjesto u svojoj kategoriji sa ukupno 1145 bodova. Trener ekipe je profesorica Anela Balagić-Selmanović. Poseban doprinos radu sekcije dali su i učenici volonteri koji su pomagali u pripremama i na samim takmičenjima: Lejla Bulbul, Ema Paljanin, Ajdin Kovač, Imran Haverić i Alem Fejzić.

Čestitamo našim učenicima na postignutim rezultatima, uloženom trudu i zalaganju, uz želju da i u budućnosti nastave nizati uspjehe i dostojno predstavljati našu školu.
Sarah Bosno, I-3

