Učenici naše škole, zajedno sa svojim razrednicima, posjetili su kino u Novom Gradu Sarajevo, gdje su pogledali film „Bosanski vitez”.
Film prati životnu priču Seada Delića, koji je tokom rata u Bosni i Hercegovini izbjegao na slobodnu teritoriju Srebrenice, pridružio se Armiji Republike Bosne i Hercegovine i 1995. godine preživio genocid. Nakon rata odlazi u Sjedinjene Američke Države, gdje ostvaruje svoj dječački san i postaje vozač kamiona. Ipak, uprkos novom životu, prošlost ga ne prestaje pratiti. Tragajući za odgovorima o vlastitom identitetu, okreće se historiji srednjovjekovne Bosne. Obilazeći tvrđave, stare gradove i stećke, pronalazi novi smisao života, dok očuvanje i poštovanje bosanskog kulturnog nasljeđa postaju njegova životna misija.
Prelijepi kadrovi prirodnih ljepota, kao i kulturno-historijskih spomenika Bosne i Hercegovine, oduševili su nas od prvog do posljednjeg trenutka filma.




